2012/2013. mācību gada maija notikumi

Maijs – pavasaris šogad vēls un nesteidzīgs. Bet kalendārs rāda, ka tūlīt, tūlīt beigsies mācību gads. Aizvien grūtāk, šķiet, piesēsties pie mājas darbu pildīšanas

 • Mūsu skolā mācās dažādu tautību skolēni: gan latvieši, krievi, lietuvieši, ukraiņi, ungāri, baltkrievi u.c. Izrādījās, ka ne tikai pārējiem skolas biedriem, bet arī pašiem šo tautību pārstāvjiem, par savai nacionalitātei raksturīgām iezīmēm ir visai vājš priekšstats. Šopavasar nolēmām iepazīt cits citu labāk un piedalījāmies integrācijas projektā „No izpratnes uz sadraudzību, jeb kā sadzīvot kopā”. Šī projekta ietvaros notiek daudz un dažādi pasākumi
 • Ekskursija uz Lietuvas muzejiem – 3.maijā – Paredzēta projekta ietvaros, lai iepazītu labāk kaimiņu lietuviešu kultūru un tradīcijas. Vērojām Lietuvas dabu, lietuviešu dzīvesveidu, pagaršojām lietuviešu ēdienus. Piedalīties ekskursijā varēja tie 47 skolēni, kuri bija gan labi mācījušies, gan aktīvi iesaistījušies skolas sabiedriskajā dzīvē. Īpaši skolēniem patika Jūras muzejs Klaipēdā. Sajūsmu izraisīja arī jūras lauvu šovs. Daži pirmo reizi cēlās pāri upei ar prāmi.
 • Mātes dienai un izpratnei un sadraudzībai veltīts koncerts – 9.maijā – Koncerta pirmajā daļā piedalās tikai mūsu skolas skolēni, un viņi visi vēlās māmiņām parādīt visu, ko ir apguvuši, visu, ko prot.

Koncerta otrajā daļā skanēja latviešu un lietuviešu dzeja, krievu romances, dziesmas romu, ebreju un itāļu valodās, un krievu dižo komponistu skaņdarbi vijolei. Dejotāju kājas ņirbēja latviešu, krievu un draiskās igauņu tautu deju ritmos. Koncertā piedalījās lietuviešu skolas skolnieki, romu ansamblis „Divi brāļi”, deju kolektīvs „Tapa” Daces Kalējas vadībā, Kauguru un mūzikas skolas skolēni. Visa pasākuma laikā varēja aplūkot krievu, igauņu, lietuviešu latviešu un ukraiņu tautas tērpus un karogus. 

 • Ulda Marhilēviča mūzikla „Pārdotie smiekli” – 7.,10.maijā – apmeklējums visiem pamatskolas skolēniem. Jauka mūzika un labs saturs mudināja vēlreiz visus pārdomāt par dzīves patiesajām vērtībām.
 • Nacionālo ēdienu degustācija – 13.maijā – Aicināti visi skolēni un skolotāji pagaršot dažādu tautu virtuves gardumus, ko dienas pirmajā pusē sagatavoja mājturības skolotāja Tatjana Ķipāne, sākumskolas skolotājas Sarmīte Pastare un Inga Stāde kopā ar skolniekiem. Gatavoti tika beļģu, ukraiņu, krievu, latviešu, itāļu un zviedru tautām raksturīgie gardumi. Iesaistījās arī 9.klases skolnieces Elīnas mamma, kura latviešu lauku torti.
 • Dažādu tautu sporta spēles 14.maijā – tika spēlēts krokets un lakross, volejbols un nestandarta basketbols, kā arī lidojošie šķīvīši. Komandas veidojās jauktas no dažādu klašu skolēniem.
 • Prezentācijas par dažādu tautu tradīcijām – 23.,24.maijā – jaunāko klašu skolēniem par interesanto dažādu tautu vēsturē stāstījumu sagatavojuši 8.klases skolēni, viņi arī prezentē savus sagatavotos materiālus.
 • Militārais konkurss „Augsim Latvijai”- 16.maijā- malači mūsējie – 7.un 8.klašu komanda ieguva 1.vietu.
 • „Pēdējais zvans” – 17.maijā – skolas absolventi pēdējo reizi devās uz audzināšanas stundu. Viņiem mācību gads ir noslēdzies. Tagad 9. un 12. klašu skolēniem jāsāk  gatavoties pēdējam nopietnajam notikumam skolā  – valsts eksāmeniem.
 • Kūrortsvētku sezonas atklāšana – 18.maijā – Gājām vienotā kolonnā ar visiem ķemerniekiem, ir patīkama tāda kopības sajūta! Tikai saulīte gan mūs ļoti dāsni sildīja!
 • Pavasara mācību pārgājieni – 30.maijā – visi skolas skolēni devās dažādos pārgājienos. Šādi pārgājieni, ugunskurā ceptas desiņas, odi un kopīgi pārvarētas grūtības visvairāk saliedē klases kolektīvu.
 • Mācību gada noslēgums 31.maijs - un beidzot liecības! Vasara jau gaida ar daudziem pārdzīvojumiem un interesantiem notikumiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>