2013./2014. mācību gada aprīļa notikumi

Aprīlis – Pavasaris šogad ir ļoti steidzīgs. Dabā viss notiek ātrāk- gan ziedi saplaukst agrāk, gan kokiem lapas agrāk sazaļo. Arī mūsu skoliņā notikumi rit bez kavēšanās, raiti viens aiz otra. Skolēnu un skolotāju dzīves ritms kļūst aizvien steidzīgāks.

Viss aprīlis veltīts karjeras izglītībai, jo tas šobrīd ir ļoti svarīgi – saprast, ko katrs jaunietis grib tālāk dzīvē darīt.

  • Karjeras izglītības dienas ietvaros – 8.aprīlī - Skolā viesojas restorāna „36.līnija” līdzīpašnieks un pavārs Lauris Aleksejevs. Tikšanās laikā ar 8.un 9.klases skolniekiem viņš stāstīja gan par profesijas specifiku, gan par rakstura īpašībām, kādas nepieciešamas jebkurā darbā, gan kā izturēties, lai darba devējam atstātu par sevi pēc iespējas labāku priekšstatu.
  • Lieldienu izstāde – 10. – 25. aprīlim – sākumskolas klašu skolēni pie sporta zāles un 1. stāva gaitenī izstādīja savus darbiņus, kas bija tapuši mākslas pulciņa nodarbībās un darbmācības stundās. Lieldienu tematikai veltītie darbi bija savdabīgi un interesanti. Daudzi vecāko klašu skolēni un vecāki apstājās, lai papētītu to, kā šie darbiņi tapuši, smeltos idejas.
  • Mūzikas skolas audzēkņu koncerts – 16. aprīlī – Kā jau ierasts, reizi gadā pie mums viesojās Jūrmalas mūzikas skolas audzēkņi, kuri sagatavojuši skaistu Koncertu, kas ieveda klausītājus Lieldienu noskaņās. Tradicionāli koncertu apmeklēja visi skolas audzēkņi no 1. – 10.klasei.
  • Skolas vecāku sapulce – 17. aprīlī – Kā ierasts, pavasarī, skolotāji bija sagatavojuši lekcijas par to kā labāk saprast skolēnus un vieglāk tikt galā ar dažādām problēmām pusaudžu un bērnu audzināšanā. Pēc tam vecāki devās uz tikšanos ar skolotājiem un klašu audzinātājiem.
  • Dabas zinību un matemātikas nedēļa – 22.- 29.aprīlis – tiek organizēta 5.-10.klašu skolēniem. Katrai klasei tika uzdots sameklēt informāciju un izveidot prezentāciju par to. kurās profesijās nepieciešami dažādie dabas zinību priekšmeti. Piemēram 7.un 10.klasēm bija jāsagatavo prezentācija par matemātikas nepieciešamību, 9.klasei – par fizikas, u.t.t. Nedēļas izskaņā skolēni savus darbus prezentēja.
  • Ekskursija pie stikla pūtējiem 22.aprīlī – tika organizēta tikai stikla apgleznošanas pulciņa dalībniekiem. Viņi kopā ar pulciņa skolotāju Gintu Bietagu uzzināja daudz jauna par stiklu, tā tapšanu, dažādo formu iegūšanu.
  • Ekskursijā uz Pastariņa muzeju – 24.aprīlī – devās sākumskolas skolēni. Lieldienu izdzīvošana lauku sētā, olu meklēšana, šūpošanās, maizītes cepšana, dažādas spēles un rotaļas bija neaizmirstams pasākums. Protams, ka tika arī uzzināts daudz kas jauns par izcilo latviešu rakstnieku Ernestu Birznieku – Upīti, par to kā tapuši viņa darbi.
  • Lielā talka – 25.aprīlī – Šoreiz – piektdienā. Visi 3.-8.klašu skolēni kopā ar skolotājiem devās sakopt Ķemeru Nacionālā parka teritoriju. Mazākie – 2.- 5.klašu skolēni devās uz Pilsētniekiem, bet lielākie 6.- 8.klašu skolēni sakopa ceļa malu no Robežu ielas gala līdz Antiņiem. Darba visiem bija pilnas rokas, jo vēl aizvien ķemernieku vidū ir sastopami cūkmeņi, kuri piedrazo apkārtni. Prieks, ka saulīte mums palīdzēja un dāsni dāvāja savu siltumu.

Īstajā talkas sestdienā bērniem bija iespēja talkot kopā ar saviem vecākiem.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>