2013./2014. mācību gada novembra notikumi

Ir pagājis novembris – rudens pēdējais mēnesis, šogad –  tas uz visiem laikiem Latvijas vēsturē iekrāsos tumšos toņus. Skumji redzēt kā cieš nevainīgi cilvēki un bērni nesagaida vecākus, kuri tikai uz mirklīti ieskrēja veikalā. Un tas viss tikai tādēļ, ka kāds bija paviršs, bet cits pārāk mantkārīgs…

Tomēr skolā notikumi savijušies raibā virtenē.

 •  Sākās mācības pēc rudens brīvdienām – 4.novembrī – visi satiekamies priecīgi un atpūtušies.
 • Mārtiņdienas gadatirgus 1.-4. klasēm. – 8.novembrī – Sākumskolas skolēni, skaitīja dzejoļus, minēja mīklas, izvērtēja labākās maskas un tad vēl gāja jautrās rotaļas kopā ar Mārtiņu gaili un viņa brīnumgraudiņiem. Un nobeigumā – Mārtiņdienas gadatirgus, kur bija iespējams gan pirkt un pārdot pašu pagatavotus gardumus.
 • Vēstures stunda _ 8.novembrī – 8.,9.,10.klases brauca uz Kazdangu un Lesteni, lai vēstures skolotāja Pavlovska vadībā iepazītu savas tautas vēsturi.
 •  Humanitāro priekšmetu nedēļa 11 – 18.novembris –Tā ir nedēļa, kurā katrs vēlreiz paklausījās dzeju, izmēģināja roku eseju rakstīšanā, glītrakstīšanā un vēl pārbaudīja savas zināšanas konkursā par Latvijas vēsturi. Labākie dzejoļu skaitītāji savu prasmi rādīja gan 11., gan 17. novembra pasākumos.
 • Lāčplēša dienas svinības  - sākās 11. novembrī - Šajā dienā jau no rīta mūsu zēnus sagaidīja pārsteigums, bet pēc stundām puišu komandas cīnījās par uzvarētāju titulu tas ir – par skolas Lāčplēša titulu.-jau trešo! Tika pārbaudīta mūsu zēnu veiklība un labsirdība, spēks, radošums un gudrība. Šogad Skolas Lāčplēša titula laureāts ir 9.klases skolnieks Rojs Pinnis.
 • Lāpu gājiens uz kritušo karavīru atdusas vietām – 11.novembrī. Kā parasti, vakarā pulcējāmies pie skolas un tad devāmies godināt kritušos. Šoreiz pasākums pulcēja– aptuveni 120 ķemerniekus: gan skolēnus, gan bērnu nama pārstāvjus, gan veselas ģimenes. Ir pat cilvēki, kas speciāli brauc no Rīgas, jo uzskata, ka pie mums šis pasākums ir sirsnīgāks, vairāk uzrunā katra dalībnieka dvēseli. Pēc tam – izskaņā, kā jau pierasts, gardās pankūkas un karstā tēja mazās skolas virtuvē kopā ar skanīgām dziesmām. Par muzikālo pavadījumu rūpējās mūsu mūzikas skolotājs Ēriks Budēvics. Patīkami, ka pievienojās gan esošie, gan bijušie Ķemeru iedzīvotāji.
 • Svētku koncerts – 16.novembrī – Arī šogad skolas koncerts bija visu Ķemeru svētku sastāvdaļa. Gan dejotāji, gan dziedātāji, gan dzejoļu deklamētāji rādīja savu prasmi, un mēs pārliecinājāmies, ka mūsu skolēnu līmenis ir ļoti augsts.
 • Gaismas ceļa veidošana – 18.novembra vakars – šoreiz viltīgais novembris mūs paķircināja sākumā solot mierīgu laiku, bet vakara pusē, kad bija jādedz svecessacēlās ass vējš. Svētku noskaņu gan tas nespēja izjaukt.Paldies visiem, kas piedalījās Ķemeru izgaismošanā!
 • Lekcija par putniem – 26.novembrī – kuru 6., 7., 8.klasēm lasīja ĶNP darbinieks Gaidis Graudāns. Daudz jauna un interesanta skolēni uzzināja par apkārtējo vidi, par putnu dzīvi, dažu sugu cīņu par izdzīvošanu.
 • Policijas lekcija – 26.novembrī – 1.-4.klasēm. Svarīgi jau no mazotnes atšķirt labu no ļauna, saprast, kur sākās nepareizais, zināt, ka par sliktiem darbiem būs sods, bet par labiem pateicība un uzslava.
 • Literatūras mācību stunda – 28.novembrī – 9.,10.klasēm Ojāra Vācieša muzejā, Rīgā. Pavisam savādāk skan dzeja, citām acīm paskatāmies uz it kā jau zināmo, tad kad ap mums ir lietas, kas runā pašas, stāsta par dzejnieka dzīvi, paradumiem, pasaules redzējumu.
 •  Skolas vecāku sapulce – 28.novembrī – pulcēja daudz vecāku. Psihologs pastāstīja par pusaudžu vecuma īpatnībā, par problēmām dažādos vecuma posmos, par to kā konkrētā situācijā rīkoties vecākam. Vēl notika skolas padomes vēlēšanas. Tika izvēlēti 7 vecāki: Inta Jurēviča,   Agita Kazakeviča,  Agnese Balandiņa, Indra Ušakova, Sņežana Venckus, Baiba Poriķe un Agija Valaine.

 

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>