Nepieciešams atbalsts Ķemeru svētkiem!

Ieva Lazda

 

Ķemeru svētki ir kļuvuši par tradīciju, ko katru gadu ar nepacietību gaida gan lieli un mazi ķemernieki, gan arī viesi no citām apdzīvotām vietām. Šogad svētki plānoti 7. un 8. augustā.

Svētku finansējumu 5000 EUR apmērā nodrošina Jūrmalas dome, taču ir prasība, ka papildus ir obligāti nepieciešams līdzfinansējums. Ja vēlamies svētkus vismaz pagājušā gada apjomā ar dažām jaunām aktivitātēm, ir nepieciešami vēl 867,32 EUR. Tādēļ, lūdzam atbalstīt svētku rīkošanu jau tagad, ziedojot (cik nu katrs varam atļauties, noderēs katrs cents!):

Saņēmējs: Ķemeru iedzīvotāju biedrība
Reģ. nr. 40008019218
Bankas konts: LV56PARX0012499260002
Norāde: Līdzfinansējums Ķemeru svētkiem 2015

Ķemeru svētku rīkošanu finansiāli allaž ir atbalstījusi Jūrmalas dome, bet visus organizatoriskos darbus “uz vietas” brīvprātīgā kārtā veikuši paši ķemernieki, kuru pulks aug ar katru gadu. Vienmēr ir bijis nepieciešams arī līdzfinansējums no organizatoru puses, un tas arī vienmēr ir ticis nodrošināts – “graudā” jeb svētku gatavošanai patērētajā degvielā, biroja tehnikas izmantošanā, sakaru pakalpojumos u.tml. lietās.

Taču šogad nosacījumi ir mainīti; ne tikai Ķemeru svētkiem, bet arī citiem Jūrmalas kultūras pasākumiem – tie vairs netiek rīkoti no pamatbudžeta, bet tikai un vienīgi Projektu konkursu ietvaros. Februārī tika sagatavots un iesniegts projekta pieteikums Ķemeru svētku rīkošanai, kas konkursu veiksmīgi izturēja, un saņēma konkursa ietvaros maksimāli pieļaujamo finansējumu – 5000 EUR. Taču:

  • summa ir mazāka nekā pagājušajā gadā – pērn svētkiem tērējām 5671,32 EUR;
  • ir mainīti līdzfinansējuma nosacījumi (visiem projektiem). Proti, līdzfinansējums “graudā” vairs netiek uzskatīts par līdzfinansējumu, bet ir nepieciešama konkrētas summas pārskaitīšana uz speciāli Projektam atvērtu kontu. Un šī jau ir reāla problēma, jo svētku rīkotājam – Ķemeru iedzīvotāju biedrībai – nekādu ienākumu, kā zināms, nav.

Lai nodrošinātu svētku finansējumu vismaz pagājušā gada apjomā un varētu īstenot arī ko jaunu (piem., grafikas darbnīcu), ir papildus nepieciešami 867,32 EUR. Pēdējā tautas skaitīšana liecina, ka Ķemeros dzīvo aptuveni 2000 cilvēku. Tātad, ja mēs katrs ziedotu vien pa nepilnam eiro, naudas svētkiem pietiktu.

Ja iespējams, ziedojumu lūgums veikt ar pārskaitījumu uz sākumā norādīto bankas kontu. Jo vairāk būs šādu pārskaitījumu, jo lielākas ir mūsu cerības rosināt Projektu konkursa organizētājiem vēlreiz izvērtēt, cik lietderīga un pamatota ir prasība par līdzfinansējuma nodrošināšanu naudā, neparedzot nekādu iespēju to nodrošināt citā veidā, kas būtu pieņemamāks organizācijām bez jebkādiem ienākumiem.

Sakaru pakalpojumu, biroja tehnikas, degvielas u.tml. izmaksas turpināsim ieguldīt svētku rīkošanā, tāpat kā līdz šim, tikai vairs neuzrādot to kā svētku līdzfinansējumu. Papildus nauda, ko lūdzam, ir nepieciešama tikai tam, ko pašu spēkiem paveikt nevaram (balvu fonds, piepūšamo atrakciju noma, mūziķi zaļumballei un koncertam u.c.). Papildu informāciju par plānotajām svētku aktivitātēm, izmaksām u.c. var iegūt, sazinoties ar svētku rīkotājiem (kontakti norādīti beigās)!

Ja tiks saziedots vairāk naudas nekā lūdzam – tā visa tiks izmantota Ķemeru svētku aktivitāšu dažādošanai, saglabājot līdzšinējo principu – pēc iespējas vairāk kvalitatīvu un daudzveidīgu bezmaksas aktivitāšu dažādām auditorijām.

 

Jau iepriekš pateicamies par atbalstu un ticam, ka kopā mums viss izdosies!

 

Ķemeru svētku rīkotāju vārdā,

Ieva Lazda 26577265; e-pasts: ieva.lazda@gmail.com

Agnese Balandiņa tel. 26424972; e-pasts agnese_balandina@inbox.lv