Pasaules Orientēšanās diena notiks Ķemeros

P_OS_dienas_LOGO

Aizvien tālāk vēsturē aiziet tie laiki, kad sabeidrībai par orientēšanās sportu bija tikai viens uzskats – skriešana pa mežu

Kopš 19. gadsimta nogales, kad Norvēģijā notika pasaulē pirmās publiskās orientēšanās sacensības, līdz mūsdienām šis sporta veids ir kļuvis daudzveidīgs un klasificējās četrās galvenās orientēšanās sporta disciplīnās un vairākos paveidos, kā rezultātā tā popularitāte aug acīm redzami un patreiz starptaustikās orientēšanās federācijas biedri ir 80 valstis no visiem mūsu planētas kontinentiem un katrā valstī, šī sporta veida interesentu loks nemitīgi paplašinās.

Mūsdienās šis sporta veids ir pieejams arī cilvēkiem ar īpašajām vajadzībām un pat lēnas un mierīgas pastaigas cienītājiem jo no četrām starptautiski atzītajām orientēšanās disciplīnām ir Taku orientēšanās un vēl ir dažādi orientēšanās sporta paveidi, kuros spēks un ātrums nav izšķirošais rādītājs, bet gan lai sasniegtu augstu rezultātu ir vajadzīga precizitāte, uzmanība un atjautība. Līdz ar to orientēšanās sports ir kļuvis visaptverošs.

Šogad starptautiskā orientēšanās federācija 11. maiju ir pasludinājusi par PASAULES ORIENTĒŠANĀS DIENU ar mērķi pārspēt pasreizējo Ginesa rekordu, kad 2003. gadā Šveicē, 1381 vietās, dažādās distancēs startēja 207979 dažāda vecuma zaļā stadiona cienītāji. Šoreiz mērķis ir lai 11. maijā visā pasaulē orientēšanās distancē dotos vismaz 250000 jaunieši.

Pateicoties Jūrmalas pilsētas domes finansiālajam un morālajam atbalstam, Latvijas orientēšanās federācija sadarbībā ar orientēšanās klubu „Liedags” un citiem sadarbības partneriem, 11. maijā Ķemeros rīkos ORIENTĒŠANĀS FESTIVĀLU, kurā katrs dalībnieks ar savu startu būs arī pasaules orientēšanās dienas, Ginesa rekorda uzstādīšanas līdzdalībnieks. Un vienlaikus iegūs ieskaites punktus Tautas orientēšanās seriāla „Kurzemes-Zemgales Taku-ABC’2016” sezonas kopvērtējumā, tāpēc, ka caur Ķemeriem iet Vidzemes – Zemgales robeža. Tā tad, ar „vienu šāvienu tiks nošauti divi zaķi”.

Festivālā sacensības norināsies četros orientēšanās veidos:

Orientēšanās sprintā un orientēšanās labirintā noteicošais rādītājs būs prasme lasīt karti un pēc iespējas ātrāk paveikt distanci;

Savukārt Taku orientēšanās TempO distancē un Fotoorientēšanās noteicošais rādītājs būs precizitāte, uzmanība un atjautība.

ATBRAUC, ATNĀC, PAMĒĢINI un TEV IEPATIKSIES!!!

Nolikumu lasi ŠEIT.

Vairāk par PASAULES ORIENTĒŠANĀS DIENU lasi ŠEIT.

Jānis Bergs

(Daudzo amatu pildītājs Jūrmalas O’Festivālā)

 
 

Ķemeru iedzīvotāju biedrības sanāksme decembrī notiks pirmdien, 21. 12.!

Ķemeru iedzīvotāju biedrības kārtējā tikšanās notiks 2015. gada 21. decembrī 18:00, pirmdien (!), Robežu ielā 14. Visi interesenti ir mīļi gaidīti.

Pirms sapulces ir iespējams tikties ar Iedzīvotāju konsultatīvās padomes pārstāvi no Ķemeriem Ievu Lazdu, iepriekš piezvanot pa tālruni 26577265 un sarunājot tikšanos.

Ja gadījumā nav iespējams ierasties, sev svarīgos jautājumus var sūtīt Ievai Lazdai uz e-pastu (vārds).(uzvārds)@gmail.com (vēlams sūtīt vismaz pāris stundas pirms sapulces sākuma) vai zvanīt uz iepriekš norādīto tālruni.

 
 

Ķemeru Nacionālajā parkā tiks veikti ārstniecisko dūņu pētījumi

dunju'pievesh dunju'pelde-1935

Pagājušajā nedēļā Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālajā administrācijā notika projekta “Ārstniecisko dūņu krājumi, to izmantošanas un reģenerācijas iespējas” sanāksme. Projektu īsteno Ķemeru Nacionālā parka fonds sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālo administrāciju Latvijas vides aizsardzības fonda finansētās aktivitātes “Multisektorālie projekti” ietvaros. » Lasīt tālāk

 
 

Dabas izglītības centrā “Meža māja” notiks atvērto durvju diena „Gatavojamies ziemai!”

Afisa_151128_Meza_maja_ziemas_gaidas_700x460

 

Sestdien, 2015. gada 28. novembrī Dabas aizsardzības pārvaldes dabas izglītības centrā „Meža māja” Ķemeros notiks atvērto durvju diena „Gatavojamies ziemai”.

» Lasīt tālāk

 
 

Ķemeru iedzīvotāju biedrības sanāksme novembrī

Ķemeru iedzīvotāju biedrības kārtējā tikšanās notiks 2015. gada 26. novembrī 18:00, Robežu ielā 14. Visi interesenti ir mīļi gaidīti.

Pirms sapulces ir iespējams tikties ar Iedzīvotāju konsultatīvās padomes pārstāvi no Ķemeriem Ievu Lazdu, iepriekš piezvanot pa tālruni 26577265 un sarunājot tikšanos.

Ja gadījumā nav iespējams ierasties, sev svarīgos jautājumus var sūtīt Ievai Lazdai uz e-pastu (vārds).(uzvārds)@gmail.com (vēlams sūtīt vismaz pāris stundas pirms sapulces sākuma) vai zvanīt uz iepriekš norādīto tālruni.

 
 

Mazie dzied “Meža mājā”

Afisa_151121_Meza_maja_mezs_dziesma_700px_red

 
 

Zaļā pēcpusdiena Ķemeru bibliotēkā

Afisa_151119_Z-pecpusdiena_Kemeru_bibl_700px

 
 

Atvērto durvju diena “Meža mājā” veļu laika noskņās

Afisa_151031_Meza_maja_velu_vakars

 
 

Video no rallija Ķemeros

2015. gada 18. oktobris, Ķemeri. Ramus Rally Team: Edgars Balodis / Inese Akmentiņa

p. s. Nekādā gadījumā nemēģiniet to atkārtot ārpus rallija, jo tādā gadījumā apdraudēsiet gan sevi, gan citus. Ātras braukšanas mīļotājiem ir iespējams noslīpēt prasmes un mest izaicinājumu citiem braucējiem amatieru rallijos, piemēram, šeit.

 
 

Rallijs Ķemeros 18. oktobrī

Rallija ātrumposma sākums Ķemeros 18. oktobrī 15:30. Satiksmes ierobežojumi 8:30 – 17:00. Ķemeru ātrumposma maršrutu var apskatīt šeit: http://autorally.lv/?m=7

17. oktobrī rallija ātrumposms notiks Kauguros 15:30 – 18:00.