Atklāj putnu burvību rudenī – Eiropas putnu vērošanas dienas 2015

Ieva Lazda

LOB_Rigas_vieteja_grupa_ABuss

Lielākā daļa cilvēku zina, ka rudenī gājputni dodas uz siltajām zemēm. Taču aicinām atklāt šī notikuma burvību pa īstam, 3.- 4. oktobrī piedaloties kādā no 25 bezmaksas pasākumiem dažādās Latvijas vietās. Turklāt putni nav obligāti jāpazīst – iepazīsim tos kopā!

Pasākumu plāns Ķemeru Nacionālajā parkā

3.oktobris

1) Putnu vērošanas ekskursijas (ar autobusu) plkst. 9.00–13.00 un 14.00–18.00 uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām. Ekskursijas vadīs Jānis Ķuze, LOB Jūrmalas vietējā grupa.

2) Plkst. 9.00–14.00 putnu vērošana no CEMEX putnu torņa (Kaņiera ezera Riekstu pussalā) ornitologa Viestura Vintuļa vadībā.

3) Norises Dabas izglītības centrā “Meža māja” (Ķemeros):
– plkst. 11.00–15.00 barotavu gatavošana no dažādiem materiāliem, veicinot to otrreizēju izmantošanu (PET pudeles, piena pakas u.tml.)
– prezentācija par putnu barošanu ziemā.

4.oktobris

1) Putnu vērošanas ekskursija (ar autobusu) plkst. 9.00–13.00 uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām. Ekskursiju vadīs Jānis Ķuze, LOB Jūrmalas vietējā grupa.

2) Norises Dabas izglītības centrā “Meža māja” (Ķemeros):
– putnu tematikai veltīta māla darbnīca “Saules cepļa” mākslinieces Madaras Bartkevičas vadībā;
– plkst. 11.00–15.00 barotavu gatavošana no dažādiem materiāliem, veicinot to otrreizēju izmantošanu (PET pudeles, piena pakas u.tml.)
– prezentācija par putnu barošanu ziemā.

Pieteikšanās (uz autobusa ekskursijām obligāta!) un papildu informācija pa tālr.: 26577265.

Eiropas Putnu vērošanas dienas ir ikgadējs pasākums, kas ietver simtiem aktivitāšu dažādās valstīs. Putnu novērošanas vietās novērotie putni, kā arī cilvēku skaits, kas piedalījies pasākumā, tiek saskaitīti un nacionālās organizācijas sniedz par tiem informāciju Eiropas centram, kas šogad atrodas Nīderlandē. Iepriekšējā gadā Eiropas Putnu vērošanas dienu ietvaros vairāk nekā 23 000 cilvēku no 33 valstīm vienas nedēļas nogales laikā saskaitīja 2 531 787 putnus. Savukārt, Latvijā ap 780 dalībnieku kopā reģistrēja 91 102 putnus no 153 sugām.

Eiropas Putnu vērošanas dienas – EuroBirdwatch15 Latvijā organizē Latvijas Ornitoloģijas biedrība, kas ir BirdLife International partneris Latvijā, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi un ar Latvijas vides aizsardzības fonda finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja:

Dabas aizsardzības pārvaldes

Sabiedrisko attiecību un vides izglītības nodaļa