Aicinām uz Sēņu dienu Ķemeru Nacionālajā parkā

Ieva Lazda

???????????????????????????????

Septembris Latvijā ir sēņu laiks, tādēļ Dabas aizsardzības pārvalde aicina iepazīt sēņu pasaules daudzveidību arī Ķemeru Nacionālajā parkā. Sēņu diena notiks 2015.gada 12.septembrī, pl. 11:00 Smārdes pagasta „Ezermalās” pie Valguma ezera.

Pasākuma laikā plānota 2-3 stundu gara sēņošanas pastaiga Lustūžkalna apkārtnē un dažādas radošas aktivitātes visai ģimenei. Latvijas Dabas muzeja sēņu speciāliste Inita Dāniele pastāstīs par Latvijā sastopamajām sēnēm un atbildēs uz viesu jautājumiem par tām. Pēc sēņošanas dalībnieki varēs cienāties ar siltu tēju, bet uzkodas jāņem līdzi katram pēc savas gaumes.

Dalība pasākumā ir bezmaksas, taču cilvēku skaita precizēšanai vēlams pieteikties pa tālruni 26577265 līdz 11.septembrim. Dalībniekus aicinām izvēlēties ērtu, laika apstākļiem un iešanai mežā atbilstošu apģērbu un apavus, kā arī ņemt līdzi kādu groziņu un nazīti sēņošanai. Īpaši gaidītas būs ģimenes ar bērniem, jo viens no Sēņu dienas mērķiem ir dažādu paaudžu saliedēšana.

 

Sēņu dienu organizē Ķemeru Nacionālā parka fonds Latvijas vides aizsardzības fonda finansētā projekta „Dabas izglītības centra „Meža māja” darbības uzlabošana un pilnveidošana sabiedrības vides apziņas veicināšanai” ietvaros, sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi.

 

Papildus informācija:

Agnese Balandiņa

Dabas aizsardzības pārvaldes

Pierīgas reģionālās administrācijas

Dabas izglītības centra “Meža māja” vadītāja

Tel. 26424972