Ķemeros “ķer ziemu aiz astes”

Ieva Lazda

17. februārī, Ķemeros valdīja īsts ziemas prieku gars – pie ledus laukumiem vecajā parkā pulcējās gan lieli, gan pavisam mazi slidotgribētāji, lai izmantotu šoziem tik reto iespēju baudīt ziemas priekus. Skanēja jautra mūzika, nosalušie varēja cienāties ar karstu, uz ugunskura vārītu piparmētru tēju, bet pats galvenais – bija iespēja slidot, šoreiz arī tiem, kuriem pašiem slidu nav.

Pasākumu organizēja Ķemeru iedzīvotāju biedrība projekta “Slidotavas veidošana Ķemeros” ietvaros, kuru līdzfinansēja Jūrmalas pašvaldība un Ķemeru nacionālā parka fonds. Mēģinājumi iekārtot dabīgā ledus slidotavu Ķemeru centrā turpinājās visu ziemu – tika izveidots koka karkass, soliņi un vārti hokeja spēlēšanai, iekārtots apgaismojums, kā arī tika iegādāts slidošanas inventārs bezmaksas lietošanai bērniem un jauniešiem, kuriem pašiem slidu nav. Diemžēl, laikapstākļu dēļ sākotnēji iecerētājā vietā slidotavai nepieciešamo ledus biezumu līdz šim tā arī nav izdevies nodrošināt, tādēļ tiek meklētas alternatīvas. Ja vien būs piemēroti laikapstākļi, slidošana Ķemeros turpināsies arī martā, taču, ja dabā iestāsies pavasaris – cerību un apņēmības pilni gaidīsim nākamo ziemu, lai atkal liktu lietā projekta ietvaros sagādātos materiālus un iegūto vērtīgo pieredzi. 

Īpašu pateicību par atsaucību projekta realizēšanā izsakām “Jūrmalas gaismai”.

Agnese Balandiņa

Projeka “Slidotavas veidošana Ķemeros” koordinatore

P1100634

Mēģinājumi izveidot slidotavu sākotnēji iecerētajā vietā turpinājās visu ziemu

Ragavu_karuselis

Līdzās sākotnēji iecerētajai slidotavas vietai Ķemeru centrā tika iekārtots arī ragavu karuselis, kas ziemas laikā sagādāja jautrus brīžus ne vienam vien

Slidotava_17_febr

2015. gada 17. februāris daudziem Ķemeru bērniem un jauniešiem paliks atmiņā kā diena, kad viņi pirmo reizi uzkāpa uz slidām. Dažiem tā bija arī pirmā iespēja beidzot ar draugiem uzspēlēt īstu hokeju.

Mazie_ slido

Īpašās slidas pašiem mazākajiem ļāva droši spert pirmos soļus uz ledus

10533131_777597902306759_1767595356_n

Pa dienu notika hokeja spēle

DSCN0693

Iestājoties vakara tumsai, tika ieslēgts apgaismojums, tādēļ slidošanas prieki vēl nebeidzās. Arī mūzika skanēja līdz pašam vakaram

DSCN0698

Uguns mucas, ugunskurs, soliņš un silta tēja – lielisks papildinājums slidotavai