No Ķemeriem caur Ventspili uz Krāslavu

Ieva Lazda

Jau vairākus gadus, Ķemeros augusta mēnesī, tradicionālie Ķemeru svētki tiek ieskandināti ar nakts koncertu pie sērūdens avota paviljona „Ķirzaciņa”, kur pulcējas vairāki simti klausītāji.

Jau otrais gads, kad šis skaistais nakts koncerts tiek papildināts ar nakts orientēšanās pasākumu „Mēnesnīcas Taka”.  Netālu no „Ķirzaciņas” izskatījās tā, it kā no zvaigžņotās debess juma, daļa zvaigžņu būtu nokāpušas uz zemes, un tagad pa Ķemeru Jauno parku klīst šurpu turpu, jo dalībniekiem ar lukturīšiem un kompasu vajadzēja, precīzās orientēšanās (turpmāk Pre-O) distancē identificēt pareizos kontrolpunktus, kuri atbilst kartē iedrukāto aplīšu centram . Viens otrs jokodamies pateica, ka šajās orientēšanās sacensības nav iespējams apmaldīties – ja kas, tad droši ej mūzikas skaņu virzienā …

Šogad, 9. augustā, Ķemeros diennakts tumšajā laikā visprecīzāk orientējās un kļuva par uzvarētājiem:

Paralimpiskajā grupā – Guntis Jakubovskis (IADC „Ausma”)

Atklātajā grupā – Zita Rukšāne (B-ba „Taciņa”)

„B”  grupā – Guntis Vītols  (Ķemeru Vītoli)

Nākošajā dienā,  10. augustā kad Ķemeru svētku rosība un jautrība  sita „augstu vilni” un Jaunajā parkā norisinājās ļoti daudz interesanti un skaisti pasākumi un atrakcijas, orientēšanās sacensību rīkotāji paziņoja par tradicionālo Orientēšanās spēļu „Ķemermiestiņa Mazās Anniņas LIELĀ BALVA ‘2013” atklāšanu.

Sacensībās notika divās orientēšanās sporta disciplīnās.

1100 orientēšanās distancē devās velobraucienu cienītāji. Dalībniekiem tika piedāvātas divas dažādu garumu distances, kurās kontrolpunkti bija jāapmeklē izvēles kārtībā.

Īsās distances uzvarētāji:

5 KP, pēc optimālā ceļu izvēles varianta  ~2,9 km

Dāmu grupā – Zita Rukšāne (B-ba „Taciņa”)

Jaunkundžu grupā – Patrīcija Kuzmina  (Jūrmala)

Meiteņu grupā – Ance Norberga  (Ķemeri)

Kungu grupā – Vjačeslavs Lukaševičs  (ISRK „Krāslava”)

Zēnu  grupā – Artis Miks Vītols  (Ķemeru Vītoli)

Garās distances uzvarētājs:

12 KP, pēc optimālā ceļu izvēles varianta  ~11,2  km

Kungu grupā –  Guntis Vītols  (Ķemeru Vītoli)

Savukārt  1200 sākās Taku-O disciplīnas paveida sacensības TempO.

Nezinātājiem paskaidroju, ka TempO sacensības vēl mēdz saukt par orientēšanās sprintu. Bet šis sprints ir īpašs ar to, ka tajā fiziskais spēks un ātrums galīgi nav vajadzīgs, jo rezultātu nosaka domāšanas ātrums. TempO sacensībās tiek iekārtotas vairākas stacijas ar vairākiem uzdevumiem katrā stacijā. Dalībnieks stacijā apsēžas uz krēsla un tiesnesis viņam izsniedz blociņa veidā sakārtotas vairākas kartes, kur katrā ir iedrukāts tikai viens  KP aplītis un dota leģenda.

Dalībnieka uzdevums noteikt, kurš no 6 dabā izvietotajiem KP karodziņiem atbilst aplīša centram un leģendai kartē. Ja atbilde ir nepareiza, tad dalībnieks saņem 30 soda sekundes. Uzvar tas dalībnieks, kuram ir visu TempO staciju, vismazākā sekunžu summa.

Šogad Ķemeros visātrāk un visprecīzāk orientējās,  kļūstot par uzvarētājiem:

Paralimpiskajā grupā –  Vjačeslavs Lukaševičs (ISRK „Krāslava”)

Atklātajā grupā – Zita Rukšāne (B-ba „Taciņa”)

„B”  grupā – Patrīcija Kuzmina (Jūrmala)

Par TempO sacensību sekmīgu norisi LIELS PALDIES ir jāsaka, projekta „Brīvprātīgais darbs” rīkotājiem, kurā iesaistījās Jūrmalas 1.ģimnāzijas skolēni un savus sporta tiesneša pienākumus veica ļoti apzinīgi ar lielu atbildības sajūtu.

Sestdienas pievakarē, kad Jūrmalas pilsētas domes sarūpētās medaļas rotāja Pre-O nakts, TempO un Velo-O sacensību laureātu kaklus, orientieristi no Ķemeriem devās uz Ventspili, lai nākamajā dienā piedalītos Pre-O sacensību garajā distancē un noskaidrotu  Precīzās orientēšanās daudzcīņas   (Pre-O naktī + TempO + Pre-O garajā distancē)  laureātus, kuri izcīnīs gan Jūrmalas pilsētas domes kopvērtējuma medaļas un arī ar Ventspils pilsētas domes finansiālo atbalstu, sarūpētās piemiņas balvas.

11. augustā, Ventspils Piejūra parkā un kāpās bija iekārtota Pre-O garā distance, kurā pat pieredzes bagātajiem orientieristiem nācās nopietni padomāt, kā identificēt pareizo KP karodziņu.  Bez Precīzās Orientēšanās daudzcīņas tur vienlaikus norisinājās arī Pre-O sacensības „Ventspils balva’2013”,  Pre-O sacensību sērijas „Latvijas Taku-O Rangs ‘2013 un Latvijas Paralimpiskais kauss ‘2013”  viens no ieskaites sacensību posmiem un arī Tautas orientēšanās seriāla „Kurzemes Taku-ABC” sacensību 7.kārta.

Par Pre-O garās distances uzvarētājiem kļuva un saņēma Ventspils balvas:

Paralimpiskajā grupā –  Vjačeslavs Lukaševičs (ISRK „Krāslava”)

Atklātajā grupā – Atis Rukšāns (B-ba „Taciņa”)

„B”  grupā – Dzintra Jēkabsone (Leonardo OSKB)

Precīzās orientēšanās daudzcīņas  (Pre-O naktī + TempO + Pre-O garajā distancē)  kopvērtējumā, Jūrmalas pilsētas domes zelta medaļas izcīnīja:

Paralimpiskajā grupā –  Vjačeslavs Lukaševičs (ISRK „Krāslava”)

Atklātajā grupā – Zita Rukšāne (B-ba „Taciņa”)

„B”  grupā – Patrīcija Kuzmina (Jūrmala)

Precīzās orientēšanās daudzcīņas  (Pre-O naktī + TempO + Pre-O garajā distancē)  notika arī Paralimpisko komandu vērtējums:

Jūrmalas pilsētas domes sarūpēto vislielāko kausu „Ķemeri’2013” un Jūrmalas pilsētas domes pirmās pakāpes diplomu no Ķemeriem caur Ventspili uz Krāslavu aizveda ISRK „Krāslava”  uzvarētāju komanda. Vidējais kauss ar otrās pakāpes diplomu  no Ķemeriem caur Ventspili uz Jēkabpili aizveda IADC „Ausma” komanda, bet 3.vietas kausu kopā ar trešās pakāpes diplomu tieši pa tādu pašu ceļu aizveda uz Rīgu OSKB „Leonardo” komanda.

Atsevišķi ar Ventspils sporta pārvaldes sarūpētajiem diplomiem tika apbalvotas Paralimpiskās komandas Pre-O garās distances vērtējumā:

Pirmajā vietā OSKB „Leonardo” (Rīga)

Otrajā vietā ISRK „Krāslava” (Krāslava)

Trešajā vietā IADC „Ausma” (Jēkabpils)

Diez vai šo Orientēšanās spēļu un Precīzās orientēšanās daudzcīņas 3 dienu sacensības būtu sekmīgi norisinājušās,  ja nebūtu bijis Jūrmalas un Ventspils pilsētu pašvaldību atbalsts, Latvijas Orientēšanās federācijas, Ventspils Digitālā centra, Ventspils Piejūras kempinga, SIA „Metrum”, „Digitālā pele” u.c. labvēļu sadarbība.

Bet  Taku-O sezona vēl nav beigusies un jebkurš mīļi tiks gaidīts arī citās sacensībās, kuras norisināsies  septembrī, oktobrī un pat novembrī. Vairāk informācijas par sacensībām meklē www.taku-o.lv, www.okzk.lv un www.lof.lv

Satiksimies distancēs

Jānis Bergs

Daudzo amatu pildītājs OS daudzcīņas sacensībās)

Pre-O daudzcīņas sacensību rezultāti ir apskatāmi šeit: http://www.taku-o.lv/media/2013/Kemeri_Ventspils/Kemeri_Ventspils_REZ.pdf

Velo-O sacensību rezultāti ir apskatāmi šeit: http://www.taku-o.lv/media/2013/Kemeri_Ventspils/Velo_O_REZ.pdf

Pre-O nakts sacensību distances karte šeit: http://www.taku-o.lv/media/2013/Kemeri_Ventspils/Nakts_Pre-O.gif

Pre-O nakts sacensību risinājumu kartes šeit: http://www.taku-o.lv/media/2013/Kemeri_Ventspils/Pre_O_Nakts_risinaajumi.gif

TempO sacensību maršrtuta, staciju uzdevumu un  risinājumu kartes šeit: http://www.taku-o.lv/index.php?option=com_k2&view=item&id=34:908-1108-%C4%B7emeri-ventspils&Itemid=30

Pre-O garās distances sacensību karte šeit: http://www.taku-o.lv/media/2013/Kemeri_Ventspils/VB_13_Garaa_1P.gif

Pre-O garās distances risinājumu kartes šeit: http://www.taku-o.lv/media/2013/Kemeri_Ventspils/Pre-O_garaa_Risinaajumi.gif

Velo-O karte šeit: http://www.taku-o.lv/media/2013/Kemeri_Ventspils/Velo_O_2013.gif