Ķemeru svētki aizvadīti godam

Ieva Lazda

Kā jau katru gadu, arī šogad augusta vidū – 9. un 10. augustā – ar plašu pasākumu programmu un Jūrmalas domes finansiālu atbalstu tika atzīmēti gadskārtējie Ķemeru svētki.

Svētkus atklāja nu jau tradicionālais nakts koncerts pie sēravota paviljona „Ķirzaciņa” 9. augusta vakarā. Tā klausītājus šoreiz priecēja „Barona ielas saksofonu kvartets”, radot mierīgi apcerīgu noskaņu, ko vēl pastiprināja siltais bezvēja vakars un simtiem svecīšu paviljona apkārtnē. Pavisam cita atmosfēra valdīja 10. augustā Jaunajā parkā, kur pilnā sparā noritēja gan spraigas sporta sacensības (uzvarētāju saraksts tiks publicēts Ķemeru mājas lapā), gan virkne citu pasākumu. Patiesu prieku skatītājiem sagādāja mājinieku – Ķemeru vidusskolas radošo kolektīvu un personību – skatuves priekšnesumi, kā arī talantīgo Jūrmalas pop-grupu „Stariņi” un „Visi kā viens” uzstāšanās. Īpaši bagātīgs šogad bija radošo darbnīcu klāsts, kur dažādi meistardarbi tapa gan no papīra, gan plastmasas pudelēm, koka, auklas un citiem materiāliem. Mazajiem īpašs prieks bija par bezmaksas piepūšamajām atrakcijām visas dienas garumā, bet daudziem par galveno un atmiņā paliekošāko dienas piedzīvojumu kļuva šo svētku pamanāmākais jaunums – dažādu deju stilu paraugdemonstrējumi – meistarklases. JAM STYLE CREW vadībā vesela virkne visdažādākā vecuma pārstāvju ar neticamu aizrautību mācījās house un hip-hop deju stilu pamata soļus un kustības. Daudzi vēlāk jauniegūtās zināšanas lika lietā, veidojot paši savu horeogrāfiju zaļumballes laikā skanošajai mūzikai. Tomēr ballē skanošajai mūzikai ar hip-hopu gan n

Turpinot pagājušajā gadā iesāktās tradīcijas, par īstu kultūras centru svētku laikā pārvētās Ķemeru bibliotēka, piedāvājot iepazīt mākslinieces Ingunas Radziņas veidotās lelles, kas tapušas Jūrmalas teātra leļļu studijas izrādēm. Un, protams, kā tad bez Ķemeru galvenajām bagātībām – dūņām un sērūdeņiem! Pie sēravota „Ķirzaciņa” svētku laikā ikvienam bija iespēja gan nofotografēties improvizētā dūņu „vannā”, gan pašiem pataustīt īstas dūņas, gan arī uzzināt ko jaunu par šiem resursiem. Daudz cilvēku bija izmantojuši iespēju apmeklēt Ķemeru svētku laikā atklāto Lielā tīreļa laipu un īpašās aktivitātes tās iepazīšanai, kā arī piedalīties ekskursijā gida vadībā par Ķemeru vēsturisko centru. Tāpat interesentu netrūka vairākām nozīmīgām suņu izstādēm, kas risinājās visas dienas laikā.

Svētki ļāva Ķemeros atkal radīt gaisotni, kāda šajā dabas neparasti bagātīgi apdāvinātajā vietā ir valdījusi gadsimtiem, tādējādi veicinot Ķemeru kopienas saliedētību, ticību saviem spēkiem un apņēmību rīkoties, lai Ķemeri atkal kļūtu par vietu, kāda tā ir pelnījusi būt. Visu norišu gatavošanā iesaistījās gan pārstāvji no teju visām Ķemeros esošajām organizācijām – Ķemeru iedzīvotāju biedrības, Dabas aizsardzības pārvaldes, Ķemeru luterāņu draudzes, portāla www.kemeri.lv, Ķemeru vidusskolas, Ķemeru bibliotēkas – gan citi aktīvi Ķemeru iedzīvotāji un atbalstītāji.

Svētku rīkotāji saka vislielāko paldies gan visiem, kuri piedalījās svētku organizēšanā, gan arī pārējiem atbalstītājiem – Jūrmalas pašdarbības kolektīviem – popgrupai „Visi kā viens” un „Stariņi”, laikrakstam „Jūrmalas Vārds”, KRC Jaunķemeri, SIA NRJ reklāma, SIA “Eskaro Latvija”, apsardzes firmai „Jūrmala”, SIA „Jūrmalas gaisma”, Latvijas dzīvnieku audzētāju biedrībai „Mitau”, Jūrmalas kinoloģiskajai biedrībai „Olimps” un SIA „Pansionāts Dzimtene”!

Uz tikšanos nākamgad!

 Informāciju sagatavoja

Agnese Balandiņa

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācijas

Vecākā valsts vides inspektore

e-pasts: agnese.balandina(at)daba.gov.lv;

Tel.: 26424972; www.daba.gov.lv/kemeri