Jūrmalas dome nolemj iegādāties Ķemeru sanatoriju

Ieva Lazda

Jūrmalas pilsētas domes deputāti šodien ārkārtas sēdē vienbalsīgi atbalstījuši lēmumu iegādāties Ķemeru sanatorijas kompleksu, informēja pašvaldībā.

Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis (ZZS) skaidroja, ka pašvaldība Ķemeru sanatorijas kompleksu vēlas iegūt savā īpašumā, lai tajā saglabātu un atjaunotu sanatorijas un kūrorta funkciju, kas tādējādi palīdzētu arī apkaimes attīstībai. Pašvaldība jau tagad gatavojoties Ķemeru uzplaukumam, būvējot bērnudārzu ar 120 vietām, nevis tikai 40, kas atbilstu aktuālajam pieprasījumam.

Kā ziņots, pēc Trukšņa teiktā, lēmumprojekts par Ķemeru sanatorijas iegādi sagatavots, konsultējoties ar valdības un parlamenta pārstāvjiem, sapratni un atbalstu šādam solim izrādījušas arī Finanšu ministrija un Saeimas Budžeta komisija.

Jūrmalas mērs norādīja, ka pašvaldībai šī īpašuma iegāde varētu izmaksāt aptuveni 3,6 miljonus latu, neieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Šim darījumam finansējumu Jūrmalas pilsētas dome plāno aizņemties no Valsts kases.

Truksnis uzskata, ka Ķemeru sanatorijai ir lielas izredzes kļūt par “veiksmes stāstu”, jo pašvaldība būtu saimnieks, kam ir skaidrs redzējums par kompleksa attīstību un nākotni. “Skaidrs, ka darbības būs jāveic ātri un ieguldījumi nebūs mazi, tāpēc būs nepieciešama sadarbība ar valsts institūcijām un jāmeklē sadarbības partneri,” atzina Truksnis.

Avots: www.delfi.lv 

Vairāk par pēdējā laika notikumiem ar Ķemeru sanatoriju var lasīt šeit.