Pašvaldību vēlēšanu rezultāti Jūrmalā un Ķemeros

Ieva Lazda

Pašvaldību vēlēšanās, kas notika sestdien, 1. jūnijā,  Jūrmalā pārliecinoši ir uzvarējusi partija Zaļo un Zemnieku savienība ar 7 vietām, tālāk seko Politisko partiju apvienība “Saskaņas Centrs” ar 3 vietām, “Tev, Jūrmalai” un Partija “VIENOTĪBA” katra ar 2 vietām un Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” ar 1 vietu domē. Precīzāk ar nobalsojušo skaitu un jaunievēlētaiem deputātiem var iepazīties šeit.

Lai gan Zaļo un Zemnieku savienības uzvara tiek  skaidrota ar masīvo reklāmas kampaņu, tomēr tā ir pārsteigums, jo līdz šim neviena partija nav ieguvusi vairāk par 3 mandātiem. Pārsteidzoša ir arī tādu politisko ilgdzīvotāju kā I. Ančāna (0,95%) un R. Munkevica (4,62%) netikšana pāri 5% barjerai un neiekļūšana domē.

Situācija atšķiras, ja analizē rezultātus pa vēlēšanu iecirkņiem. Piemēram, Ķemeros 5% barjeru pārvarējušas tikai divas partijas –  “Tev, Jūrmalai” ar 45,27% un  Zaļo un Zemnieku savienība ar 27,78%. Ķemeros šādu rezultātu varētu skaidrot ar A. Ābelīša līdzšinējo darbību – priekšvēlēšanu solījumu turēšanu, regulāru tikšanos ar vēlētājiem, iedzīvotāju biedrības sapulču apmeklēšanu, viedokļu uzkausīšanu, savas rīcības skaidrošanu un diskusijām. Otrs kandidāts, kurš ir ievēlēts no šī saraksta, ir M. Stulpiņš, kuru daudzi pazīst kā aktīvu ķemernieku, kurš nekavējas paust savu viedokli un aizstāvēt iedzīvotāju intereses. Ar rezultātiem Ķemeru iecirknī detalizētāk var iepazīties šeit.

Turpmākos 4 gadus varēsim sekot, kā iedzīvotāju uzticēšanos attaisnos ievēlētie deputāti.