Velorallijs Kurzeme

Ieva Lazda

8. JŪNIJĀ ĶEMERU NAC. PARKĀ – „ĀTRUMAM NAV NOZĪMES”

Kā jau liecina nosaukums, pasākuma galvenais mērķis ir aicināt cilvēkus doties dabā un ļauties tās valdzinājumam
nesteidzoties, atvēlot gana daudz laika izziņai un pārsteidzošiem atklājumiem. Velorallija posma laikā katrs varēs izvēlēties sev piemērotāko veidu dabas vērtību iepazīšanai uz divriteņa – būs  gan speciāls maršruts ģimenēm ar bērniem jūras piekrastē, kas būs apvienots ar dabas skolas nodarbībām, gan patstāvīgi veicams maršruts ar uzdevumiem, gan arī gidētas velo ekskursijas.

Pieredzējušākie varēs plānot paši savus  maršrutus ĶNP teritorijā, ar atlaidēm būs pieejama arī velonoma Ķemeru stacijā (iesakam pieteikt iepriekš). Īpaši būs padomāts, lai apmeklētāji, kuri ieradīsies ar vilcienu, varētu pilnībā izbaudīt priekšrocības, ko sniedz iespēja sākt un beigt ceļojumu dažādās vietās, bez piesaistes konkrētam punktam (auto novietošanas vietai).

Galvenā lieta, kas jāpaņem līdzi – protams, uzreiz aiz laba noskaņojuma un velosipēda – fotoaparāts un vads, kas to savieno ar datoru. Pasākuma laikā ikviens būs aicināts iemūžināt savus spilgtākos mirkļus un pārsteidzošākos atklājumus un elektroniskā veidā “uz vietas” atstāt bildes pasākuma organizatoriem –  no tām  tiks veidota foto izstāde, kā  arī katrs bildes autors saņems nelielu piemiņas velti.

11:00 – 15:00 Ķemeru nacionālā parka administratīvi informatīvajā centrā „Meža māja” Ķemeros un atpūtas centrā „Valguma Pasaule” Smārdes pagastā dalībnieku reģistrācija un darba lapu saņemšana patstāvīgi veicamajam uzdevumu maršrutam Ķemeri – Antiņciems – Valguma Pasaule (var arī pretējā virzienā). Līdz 17:00 abos maršruta galapunktos būs iespēja saņemt ekspertu komentārus izpildītajiem uzdevumiem, kā arī elektroniskā veidā (bildēm jābūt vai nu zibatmiņā, vai līdzi jābūt USB vadam bildes uzņemšanas ierīces savienošanai ar datoru) atstāt dienas spilgtāko mirkļu bildes izstādes veidošanai un apmaiņā saņemt piemiņas balvu.

11:00 – 15:00 Lapmežciema muzejā dalībnieku reģistrācija, karšu un aprakstu saņemšana īsajam maršrutam ģimenēm ar bērniem piekrastē. Vienā no maršruta punktiem – pie Siliņupes ietekas jūrā – paredzēta Ķemeru nacionālā parka dabas skolas nodarbība. Līdz 17:00 muzejā varēs elektroniskā veidā (bildēm jābūt vai nu zibatmiņā, vai līdzi jābūt USB vadam bildes uzņemšanas ierīces savienošanai ar datoru) atstāt dienas spilgtāko mirkļu bildes izstādes veidošanai un apmaiņā saņemt piemiņas balvu.

11:00 gidēta ekskursija Ķemeri – Zaļā kāpa – Antiņciems – Ķemeri ar pikniku pie ugunskura. Kurzemes velorallija Ķemeru posma īpašā cena dalībai – 1 Ls. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tel. 29224618. Rīkotājs – SIA „Ķemeru takas”.

14:00 gidēta ekskursija Ķemeri – Jaunķemeri – Lapmežciems – Antiņciems – Ķemeri ar pikniku pie ugunskura. Kurzemes velorallija Ķemeru posma īpašā cena dalībai – 1 Ls. Obligāta iepriekšēja pieteikšanās pa tel. 29224618. Rīkotājs – SIA „Ķemeru takas”.

11:00- 17:00 darbosies velonoma (ar īpašām atlaidēm) Ķemeru dzelzceļa stacijā, vēlams velosipēdu nomu pieteikt iepriekš.

11:00 – 17:00 „Meža mājā”, atpūtas centrā „Valguma Pasaule” un Lapmežciema muzejā iespēja elektroniskā veidā (bildēm jābūt vai nu zibatmiņā, vai līdzi jābūt USB vadam bildes uzņemšanas ierīces savienošanai ar datoru) atstāt dienas spilgtāko mirkļu bildes izstādes veidošanai un apmaiņā saņemt piemiņas balvu – arī tiem ceļotājiem, kuri šajā dienā kombinē paši savus velosipēdu maršrutus, izmantojot visai plašo Ķemeru nacionālā parka ceļu tīklu.

Sīkāku infromāciju par veloralliju var meklēt http://www.kurzeme.lv/ un http://www.daba.gov.lv/public/lat/zinas/1494/