Divi Jūrmalas domes lielākie kausi atkal paliek Latvijā

Jānis Bergs

 Jaunķemeros, aprīļa nogalē  ir kļuvusi par tradīciju, kad  pulcējas orientēšanās sporta cienītāji ar dažādām fiziskajām īpašībām, lai piedalītos, Taku Orientēšanās (Taku-O) sacensībās „Jūrmalas pilsētas domes Paralimpiskie kausi „TU VARI ‘2013””.

Cīņai par Jūrmalas pilsētas domes dāvātajiem kausiem bija ieradušies arī viesi no Lietuvas.  Savlaicīgi  bija pieteikusies arī  Krievijas komanda, bet diemžēl pirms valstu robežas viņiem salūza automašīna un nācās atgriezties mājās.

26. aprīļa vakarā, līdz ar tumsas iestāšanos, dalībnieki devās sacensību sērijas „Mēnesnīcas Taka ‘2013” pirmās kārtas, Precīzās Orientēšanās (Pre-O) nakts distancē. Navigācijas punktos, spīdinot ar lukturīti, nācās diezgan ilgi padomāt, kurš no vairākiem kontrolpunktu atstarotājiem ir pareizais, kas atbilst kartē iedrukātā aplīša centram un dotajam atrašanās vietas aprakstam.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Par „Mēnesnīcas Taka ‘2013” pirmās kārtas uzvarētāju Paralimpiskajā grupā kļuva Vjačeslavs Lukaševičs (ISRK „Krāslava”), bet atklātajā grupā tumsā visprecīzāk spēja orientēties Atis Rukšāns (B-ba „Taciņa”).

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

27. aprīļa rītā,  strādājot mežā, gatavojot distanci Pre-O sacensībām, sāka nomākt šaubas, vai lietus neatbaidīs Paralimpiskos dalībniekus un viss ieguldītais darbs būs veltīgs. Tomēr izrādījās, ka šaubas bija veltīgas, jo tieši tāpat, kā orientēšanās skrējējiem,  arī  Paralimpiskajiem orientieristiem netrūkst entuziasma, lai aizrautos ar šo daudzveidīgo un interesanto tautas sportu un lietainais laiks nav šķērslis.

Tomēr, tas tur „augšā”, bija apžēlojies un tad kad dalībniekiem vajadzēja doties Pre-O distancē, lietus vairs nelija.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Par Pre-O sacensību garās distances uzvarētājiem kļuva:

Paralimpiskajā „Elites” grupā – Edgars Lukaševičs (ISRK „Krāslava”), Paralimpiskajā „B” grupā – Vjačeslavs Bivainītis  („Solis” Aizkraukle), Atklātajā grupā – Zita Rukšāne (B-ba „Taciņa”).,.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

 

.

 

28. aprīļa  saulainajā rītā notika TempO sacensības, kur starta vietā dalībniekiem tika izsniegta īpaša maršruta karte, kurā ir norādītas uzdevumu staciju atrašanās vieta. Pavisam kopā bija piecas uzdevumu stacijas, kuras tika iekārtotas dažādās vietās Jaunķemeru piekrastes mežā. Katrā stacijā, ar 3 atsevišķām kartēm  bija jāveic 3 uzdevumi.  Šajā Taku-O disciplīnas paveidā ir galvenais ātri un pareizi domāt, jo laiks domāšanai ir ierobežots un par katru nepareizu atbildi pie fiksētā laika tiek pieskaitītas 30 soda sekundes.

 

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Par TemO sacensību uzvarētājiem kļuva:

Paralimpiskajā „Elites” grupā – Guntis Jakubovskis  (IADC „Ausma”);

Paralimpiskajā „B” grupā – Margita Kanopka   (Tukums);

Atklātajā grupā „Elites” grupā – Jānis Gaidelis  (OK  „Stiga”)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

 

 

 

 

 

 

.

Šeit ir jāpiemin tas, ka J. Gaidelis visās stacijās uzdevumus paveica bez soda sekundēm.

Atklātajā grupā „B” grupā – Inita Ozoliņa  (Tukums)

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Divu dienu kopvērtējumā (Pre-O + TempO), vadoties pēc individuālās izcīnītās vietas absolūtajā vērtējumā, pēc īpašas formulas tika aprēķināti rezultāti komandu vērtējumā gan starp valstu komandām, gan arī atsevišķi starp Latvijas klubu komandām. Augstāku vietu ieņēma tā  komanda, kurai bija mazākā punktu summa.

 Līdz 2011. gadam Latvijas komandai nācās samierināties ar 2. vai  3. vietu un Jūrmalas pilsētas domes sarūpētie lielākie kausi aizceļoja uz citām valstīm, bet šogad jau ir otrais gads, kad lielākie kausi paliek Latvijā. Tas liecina tikai to, ka Latvijas Paralimpiskajiem orientieristiem meistarības līmenis aug.

Valstu komandu vērtējums:

1. vieta – Latvija II

2. vieta – Latvija I

3. vieta – Lietuva

Latvijas klubu  komandu vērtējums:

1. vieta – IADC  „Ausma” (Jēkabpils)

2. vieta – ISRK „Krāslava” (Krāslava)

3. vieta – OSKB „Leonardo” (Rīga)

 

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Sacensību sekmīga norise nebūtu iespējama bez Latvijas Orientēšanās federācijas un Jūrmalas pilsētas domes atbalsta, par to viņiem LIELS PALDIES un protams lielu paldies ir pelnījuši arī sacensību labvēļi, kuri sniedza dažādu praktisko palīdzību – KRC „Jaunķemeri”, SIA „Metrum”, „Digitālā pele”, Ventspils Digitālais centrs un citi.

Taku-O sacensību 2013. gada sezona ir tikai sākusies un priekšā vēl ir daudzas dažādas sacensības gan Latvijā, gan citās valstīs. Jūrmalas pilsētā nākamās sacensības notiks augustā, kā papildus pasākums  Ķemeru svētku laikā.

Satiksimies distancē

Jānis Bergs

(Daudzo amatu pildītājs Taku-O sacensībās)