Aktuāla informācija makšķerniekiem

Ieva Lazda

Tuvojoties pavasarim un zivju nārsta laikam, Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija atgādina, ka sākot ar 1.martu stājušies spēkā dažādi makšķerēšanas ierobežojumi, ko nosaka valsts likumdošana.

Īsumā par būtiskāko, kas jāzina ikvienam makšķerniekam. Laika posmā no 1.marta līdz 30.aprīlim ir noteikts līdaku makšķerēšanas lieguma laiks un šajā laika posmā aizliegta arī makšķerēšana no laivas, kā arī nedrīkst makšķerēt kanālos un caurtecēs, kas savieno, piemēram, ezerus ar upēm vai jūru.

Makšķerniekiem Ķemeru nacionālajā parkā arī jāņem vērā, ka laika posmā no 1.aprīļa līdz 31. maijam makšķerēšana ir aizliegta Slocenē (Pulkainē) starp Valguma ezeru un Kaņiera ezeru, Vecslocenē un Slocenē starp Slokas ezeru un Lielupi.

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālās administrācijas vides inspektori, uzraugot normatīvo aktu ievērošanu īpaši aizsargājamās teritorijās, kontrolēs arī iepriekš minēto makšķerēšanas ierobežojumu ievērošanu. Pirms doties makšķerēt, aicinām makšķerniekus iepazīties ar likumdošanā noteiktajām normām, pret dabu izturēties saudzīgi un atcerēties, ka jāiegādājas arī makšķerēšanas karte.

Der atgādināt, ka neievērojot likumdošanā noteiktos ierobežojumus, iegūtais loms beigu beigās var maksāt dārgu naudu.