Jūrmalas dome ierosina bijušās kūrorta poliklīnikas Ķemeros atsavināšanu

Ieva Lazda

2012. gada 9. augustā, Jūrmalas pilsētas dome nolēma lūgt Ministru kabinetam ierosināt bijušās kūrorta poliklīnikas Ķemeros atsavināšanu un nodot bez atlīdzības Jūrmalas pilsētas pašvaldības īpašumā.

„Pirms pāris mēnešiem sākām sarunas ar bijušās Ķemeru kūrorta poliklīnikas īpašnieku – SIA „Ominasis Latvia” – pārstāvjiem par īpašuma atsavināšanu pašvaldības vajadzībām, taču atbildi neesam saņēmuši,” saka Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis.

„Lēmumu lūgt ierosināt īpašuma atsavināšanu pasteidzināja ugunsgrēks kūrorta poliklīnikas ēkā 19. jūlijā. Arī Ķemeru sanatorijas rekonstrukcijas darbi ir apstājušies, un acīmredzami tās pašreizējo īpašnieku prioritāte nav kūrorta poliklīnikas atjaunošana, bet mēs nedrīkstam pieļaut, ka īpašnieka bezdarbības dēļ iet bojā valsts nozīmes kultūras piemineklis. Pirms divām nedēļām esmu uzdevis pašvaldības policijai nodrošināt diennakts dežūras Ķemeru rajonā, it īpaši pievēršot uzmanību šiem objektiem, lai nepieļautu nepiederošu personu iekļūšanu ēkā.”

„Ar bijušo kūrortpoliklīniku pašvaldība saista Ķemeru un Jūrmalas attīstības plānus,” uzsver domes priekšsēdētājs. „Mums ir iecere pārņemt ēku savā īpašumā un to atjaunot, izveidojot kūrorta ārstniecības iestādi, kas būtu labs pamats ne tikai Ķemeru, bet visas Jūrmalas kā kūrortpilsētas atdzimšanai.”

Jūrmalas domes speciālistiem ir uzdots gatavot pamatojumu arī Ķemeru sanatorijas ēkas un minerālūdens urbumu atsavināšanai.

www.jurmala.lv