Uz pozitīvu emociju viļņa noslēgušies 10. Ķemeru svētki

Ieva Lazda

Ar dzirkstošiem muzikāliem priekšnesumiem, aizraujošām sporta sacensībām, interesantām ekskursijām ir noslēgušies 10. Ķemeru svētki, kuri šogad kopumā pulcināja ap 500 interesentu.  

Uz pacilājošu emociju viļņa visus klātesošos pārliecinoši uzcēla jau svētku ieskaņas koncerta dalībnieki – „The Sparkling 5” jeb dzirkstošais piecinieks. Pilnībā attaisnojot savu nosaukumu, piecu talantīgo un atraktīvo jauniešu izpildījumā zem zvaigžņotās debess un sveču liesmām pie sēravota paviljona „Ķirzaciņa” 10. augusta vakarā izskanēja virkne populāru un iemīļotu melodiju, kurām līdzi dungoja un citādi aktīvi līdzi dzīvoja aptuveni 200 klausītāju.

11. augusta rītu ieskandināja šī gada Ķemeru svētku pamanāmākais jaunums – skatuve – ar aizraujošu rīta programmu pašiem mazākajiem svētku dalībniekiem. Ar neatslābstošu interesi vairāk nekā 100 bērnu un viņu vecāku vēroja gan Jūrmalas teātra leļļu izrādi „Reiz bija…”, gan tai sekojošos Jūrmalas bērnu un jauniešu pašdarbības kolektīvu – popgrupas „Visi kā viens” un BG deju studijas – priekšnesumus.

Diena turpinājās ar spraigām sporta aktivitātēm Jaunajā parkā, kam, iespējams, olimpisko spēļu iespaidā, šogad bija neierasti liela piekrišana. Skaitliski visvairāk pārstāvētās disciplīnas bija volejbols un bērnu riteņbraukšana, taču dalībnieku netrūka arī Anniņas kurpes mešanā, virves vilkšanā un šaušanā. Pilns sacensību uzvarētāju saraksts tiks publicēts mājas lapā www.kemeri.lv

Rosība ne uz mirkli neapsīka arī radošo darbnīcu teltī, kas šogad lepojās ar īpaši daudzveidīgu nodarbju klāstu visas dienas garumā, piedāvājot gan veidot grafikas darbus, gan dekorus ar krāsainām smiltīm, gan apgleznot akmeņus un gatavot filca piespraudes. Lielu atsaucību izpelnījās Ķemeru luterāņu draudzes sirsnīgais norišu piedāvājums, kas iekļāva arī cienāšanos ar brīnišķīgi skaistu un gardu mājās ceptu kūku, kā arī Dabas aizsardzības pārvaldes rīkotās aktivitātes – makšķerēšanas sacensības, dabas aizsardzības simtgadei veltītā bērnu programma un jautrības stafetes. Tāpat netrūka cilvēku, kuri labprāt izmantoja iespēju ko vairāk uzzināt par Ķemeru apkārtnes galveno bagātību – dūņām un sērūdeņiem, piedaloties autobusa ekskursijā „Pa Ķemeru dziedējošās zelta dzīslas pēdām” un izzinošās aktivitātēs Ķemeru bibliotēkā, pie viena aplūkojot arī šeit izvietoto, īpaši Ķemeru svētkiem veidoto Jūrmalā dzimušās mākslinieces Agitas Mežielas /Krīgertes/ gleznu izstādi. Ļoti aizraujoša izvērtās arī pirmo reizi Ķemeru svētku ietvaros rīkotā šķirnes un bezšķirnes suņu izstāde.

Un, protams, svētki nebūtu svētki, ja tie nebeigtos ar kārtīgu zaļumballi – dienas beigās uz skatuves kāpa Latvijā pazīstamā grupa „Apvedceļš”, kuras pavadībā līdz pat vēlai naktij lustējās vairāki simti dancotāju. Savukārt, vēl pirms „Apvedceļa” uz skatuves dienas laikā ar savu sniegumu priecēja jaunās grupas – „CanZone”, „inThemes” un publikai jau vairāk pazīstamie mūziķi no grupas „Oranžās brīvdienas”.

Svētki ļāva Ķemeros atkal radīt gaisotni, kāda šajā dabas neparasti bagātīgi apdāvinātajā vietā ir valdījusi gadsimtiem, tādējādi veicinot Ķemeru kopienas saliedētību, ticību saviem spēkiem un apņēmību rīkoties, lai Ķemeri atkal kļūtu par vietu, kāda tā ir pelnījusi būt. Šoreiz visu norišu gatavošanā iesaistījās jau vairāk nekā 20 aktīvu cilvēku, tostarp, pārstāvji no teju visām Ķemeros esošajām organizācijām – Ķemeru iedzīvotāju biedrības, Dabas aizsardzības pārvaldes, Ķemeru luterāņu draudzes, portāla www.kemeri.lv, Ķemeru vidusskolas, Ķemeru bibliotēkas, bērnunama „Sprīdītis”, SIA „Pansionāts „Dzimtene”” un SIVA dienas centra.

Svētku rīkotāji saka vislielāko paldies gan visiem, kuri piedalījās svētku organizēšanā, gan arī pārējiem atbalstītājiem – Jūrmalas teātrim, Jūrmalas pašdarbības kolektīviem – popgrupai „Visi kā viens” un BG deju studijai, laikrakstam „Jūrmalas Nedēļa”, KRC Jaunķemeri, SIA Evopipes, SIA Energolukss, SIA NRJ reklāma, apsardzes firmai „Jūrmalai”, Ķemeru nacionālā parka fondam, SIA „Jūrmalas gaisma”, SIA „Liedags” un biedrībai „INTERNATIONAL UNION OF CANINE BREEDERS” („Starptautiskā suņu audzētāju savienība”).

Paldies arī Jūrmalas pašvaldības policijai un Valsts policijas Jūrmalas iecirkņa darbiniekiem par atbalstu kārtības uzturēšanā pasākuma laikā!

Pasākumu finansiāli atbalstīja Jūrmalas dome.

Informāciju sagatavoja

Agnese Balandiņa

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācijas

Vecākā valsts vides inspektore

e-pasts: agnese.balandina@daba.gov.lv;

Tel.: 26424972; www.daba.gov.lv/kemeri