Ķemeri gatavojas svētkiem 10.-12. augustā!

Ieva Lazda

Kā jau katru gadu, arī šogad – un šoreiz tas notiks jau 10. reizi – no 10. līdz 12. augustam, ar vēl nepieredzēti plašu programmu tiks svinēti Ķemeru svētki.

Norišu klāsts plānots gana plašs, un ko interesantu sev varēs atrast ikviens – gan sporta aktivitāšu piekritēji, gan mierīgākas izklaides un kultūras pasākumu atbalstītāji.

Svētkus atklās nu jau tradicionālais nakts koncerts pie sēravota paviljona „Ķirzaciņa” 10. augusta vakarā, kura klausītājus šoreiz priecēs jauna un atraktīva mūziķu grupa – „The Sparkling 5” jeb dzirkstošais piecinieks. Savukārt, 11. augustā kultūras norises turpināsies ar dažādiem koncertiem uz brīvdabas skatuves. Rītu ieskandinās mazajiem skatītājiem domātie priekšnesumi – Jūrmalas teātra izrāde „Reiz bija …”, jūrmalnieku – deju studijas BG un vokālās studijas „Notiņa” – priekšnesumi, kā arī Ķemeru nacionālā parka īpašā programma ģimenēm un bērniem. Savukārt, dienu turpinās šo svētku galvenais jaunums – dažādu mūzikas stilu jauno grupu koncerts visas dienas garumā. Dienas beigās uz skatuves kāps Latvijā pazīstamā grupa „Apvedceļš”, lai dienas norises noslēgtu ar kārtīgu izdancošanos zaļumballē.

Īstas pārmaiņas Ķemeru svētku laikā piedzīvos Ķemeru bibliotēka – tā pārvērtīsies par īstu kultūras un dabas izglītības centru, piedāvājot gan Jūrmalā dzimušās mākslinieces Agitas Mežielas /Krīgertes/ īpaši Ķemeru svētkiem veidoto gleznu izstādi, gan dabas izziņas aktivitātes ar iespēju saņemt balvas. Nav aizmirsts arī par Ķemeru galvenajām bagātībām – Ķemeru svētku ietvaros notiks sērūdeņu un dūņu izzināšanai veltīta ekskursija „Pa Ķemeru nacionālā parka dziedējošās zelta dzīslas pēdām”, kas pirmo reizi tika organizēta Ķemeru nacionālā parka Ceļotāju dienas laikā 5. maijā un izpelnījās tik lielu interesi, ka visiem gribētājiem pat nepietika vietas. Ekskursijai iepriekš jāpiesakās pa tel. 26872625.

Un visbeidzot, protams, sporta sacensības, kas arī kļuvušas par Ķemeru svētku neatņemamu sastāvdaļu. Spēkiem mēroties varēs orientēšanās sportā, volejbolā, šaušanā, bērnu riteņbraukšanā, virves vilkšanā un Anniņas kurpes mešanā, būs arī jautrības stafetes, piepūšamās atrakcijas, vizināšanās ar zirgiem u.c.

Pasākumu rīko Ķemeru iedzīvotāju biedrība sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālo administrāciju, Ķemeru bibliotēku, Ķemeru vidusskolu, Ķemeru luterānu baznīcu, portālu www.kemeri.lv  un bērnu namu „Sprīdītis”, finansiāli atbalsta Jūrmalas pilsētas dome.

Atbalstītāji – Jūrmalas teātris, laikraksts „Jūrmalas Nedēļa”, KRC Jaunķemeri, SIA Evopipes, SIA Energolukss, SIA NRJ reklāma, SIA „Pansionāts dzimtene”,  apsardzes firma „Jūrmala”, Ķemeru nacionālā parka fonds.

 

Tiekamies Ķemeros!

Plašāka informācija par svētku norisi www.kemeri.lv vai pa tālr. 26424972

Informāciju sagatavoja:

Agnese Balandiņa

Dabas aizsardzības pārvaldes

Pierīgas reģionālā administrācijas

Vecākā valsts vides inspektore

e-pasts: agnese.balandina(at)daba.gov.lv

Tel.: 26424972

www.daba.gov.lv/kemeri