Ķemeru svētki nosvinēti godam; papildināts

Ieva Lazda

Ar mūzikas skaņām sveču gaismā, spraigām sporta sacensībām un virkni citu aizraujošu nodarbju ir noslēgušies šī gada Ķemeru svētki.

12.augustā aptuveni 100 interesentu uz nakts koncertu pie Ķirzaciņas bija sapulcinājis pūtēju orķestris „Jūrmala”. Atnākušos sveču gaismā priecēja un dungot līdzi vilināja gan pazīstamas Raimonda Paula, gan populāras ārvalstu autoru melodijas.

Svētku noskaņojums turpinājās arī 13.augustā, kad visos Ķemeros kūsāja dzīvība, aicinot piedalīties visdažādākajās aktivitātēs. Jau no agra rīta pie Vēršupītes meistarībā sacentās makšķerēšanas sacensību dalībnieki, kuru iegūtais loms vēlāk pārtapa gardā, uz uguns vārītā zivju zupā, ar ko pacienāties varēja ikviens interesents. Ap plkst. 11.00 Jaunajā parkā tika dots starts sporta sacensībām, kas turpinājās teju visas dienas garumā. Tajās spēkiem mērojās gan komandu sporta veidu – strītbola, volejbola un virves vilkšanas – atbalstītāji, gan individuālo disciplīnu – orientēšanās (Velo-O un Taku-O), bērnu riteņbraukšanas, šaušanas un Anniņas kurpes mešanas – piekritēji. Viena no aktīvākajām un viskuplāk pārstāvētajām komandām bija „Tev, Jūrmalai!”, kas piedalījās gandrīz visās disciplīnās un izcīnīja uzvaru virves vilkšanas sacensībās. Pilns sacensību uzvarētāju saraksts tiks publicēts mājas lapā www.kemeri.lv

Paralēli sporta sacensībām ikvienam bija iespēja pārbaudīt savu veiklību jautrības stafetēs, radīt īstus mākslas darbus radošajās darbnīcās, apskatīt un iegādāties skaistus rokdarbnieču un amatnieku darinājumus, piedalīties sērūdeņu degustācijās un nofotografēties dūņu vannā, iemācīties mērīt dižkokus, kā arī uzspēlēt ķegļus un baudīt kinoseansus „Meža mājā”. Bērniem neviltotu prieku sagādāja iespēja kārtīgi izlēkāties piepūšamajās atrakcijās un pavizināties zirga vai ponija mugurā. Īpašu pārsteigumu sanākušajiem Jaunajā parkā bija sagādājusi Ķemeru luterāņu baznīcas draudze – baudot gardu, pašu rokām ceptu kūku un malkojot kafiju, ikvienam bija iespēja tuvāk iepazīt sirsnīgos dievnama ļaudis un viņu uzņēmīgo vadītāju, mācītāju Ati Grīnbergu. Svētki noslēdzās ar zaļumballi vecajā tirgus laukumā. Ķemeru svētku norisēs piedalījās aptuveni 200 cilvēku.

Pasākumu finansiāli atbalstīja Jūrmalas pilsētas dome, bet organizēšanā iesaistījās Ķemeru iedzīvotāju biedrība, Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija, Ķemeru vidusskola, Ķemeru bibliotēka, Ķemeru luterāņu draudze un virkne aktīvu Ķemeru iedzīvotāju. Tieši kopīgais darbs bija panākumu atslēga, kas ļāva izveidot tik bagātīgu un interesantu svētku programmu, sagādājot patiesu prieku gan sev, gan citiem. Atliek vien tā arī turpināt!

Ķemeru svētki

Vairāk foto no Ķemeru svētkiem var atrast klikšķinot šeit. Autors Artis Veigurs.