Ar Dirol atbalstu Ķemeru nacionālajā parkā uzlabota tūrisma infrastruktūra

Ieva Lazda

Šajā nedēļas nogalē, „CEMEX Putnu dienu ietvaros”, Ķemeru nacionālajā parkā plašākai sabiedrībai tiks atklāti jauni informācijas stendi Dumbrāja laipā un putnu vērošanas maršrutā Meža mājas apkārtnē, kas tapuši ar Dirol finansiālu atbalstu.

Pagājušajā gadā Dabas aizsardzības pārvalde un Dirol noslēdza sadarbības līgumu par atbalstu Ķemeru nacionālā parka tūrisma infrastruktūras uzturēšanai un dabas aizsardzības pasākumu īstenošanai.

Sadarbības līguma ietvaros Dirol sniedza finansiālu atbalstu Meža mājas apkārtnē esošā putnu vērošanas maršruta informācijas stendu izveidei, kā arī esošo un Ķemeru nacionālā parka apmeklētājiem labi zināmo dabas taku infrastruktūras atjaunošanai un papildināšanai – Dumbrāja laipā tika uzstādīti vairāki stendi ar informāciju par laipas apkārtnē sastopamajām dabas vērtībām, savukārt, Slokas ezera pastaigu takā tika atjaunoti bojātie takas posmi un pieeja Slokas ezera sēravotam. Ar jauno stendu uzstādīšanu dabā sadarbības līgumā paredzētās aktivitātes noslēdzas un ikviens Ķemeru nacionālā parka apmeklētājs var pārliecināties par galarezultātu, labāk iepazīstot nacionālā parka dabas vērtības.

Dirol rūpējas par dabas daudzveidības saglabāšanu Latvijā, lai ikkatrs iedzīvotājs varētu izbaudīt pirmatnējās dabas skaistumu un svaigumu vienā no skaistākajām aizsargājamajām dabas teritorijām – Ķemeru nacionālajā parkā.

Papildu informācija par CEMEX Putnu dienu pasākumiem Dabas aizsardzības pārvaldes mājas lapā vai Latvijas Ornitoloģijas biedrības mājas lapā.