Piedalies “CEMEX Putnu dienu” pasākumos!

Ieva Lazda

Nākamās nedēļas otrajā pusē, no 21. līdz 24. aprīlim, Latvijas Ornitoloģijas biedrība, CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde aicina putnu draugus piedalīties „CEMEX Putnu dienās”. 17 bezmaksas putnu vērošanas ekskursijas un putnu būrīšu gatavošanas darbnīcas notiks gan Rīgā, gan īpaši aizsargājamās dabas teritorijās.

Atbalstīt Putnu dienu ekskursijas mūsu uzņēmumam ir gandrīz kā misija, jo mēs redzam, kā šie pasākumi atbrīvo un iedvesmo cilvēkus. Mēs redzam, ar kādu azartu bērni iesaistās putnu būrīšu gatavošanā un putnu iepazīšanā. Manuprāt, Putnu dienas apvieno tos, kas tic, ka cilvēkam un videi jāveido harmoniskas un cieņpilnas attiecības,” saka CEMEX vides speciāliste Santa Kļava.

Dalībai ekskursijās aicinām pieteikties iepriekš, jo vietu skaits ir ierobežots. Visas ekskursijas un darbnīcas ir bez maksas, un pasākumos aicināti piedalīties gan pieaugušie, gan bērni vecāku pavadībā.

Lai izbaudītu pasākumus brīvā dabā, CEMEX Putnu dienu apmeklētāji aicināti saģērbties atbilstoši laika apstākļiem. Lai gan visiem gidiem līdzi būs putnu noteicējs un teleskops vai binoklis, pašu dalībnieku ērtībai vēlams ņemt līdzi personīgos binokļus un putnu noteicējus, ja tādi ir pieejami.

Sestdien, 23. aprīlī

Putnu vērošanas ekskursijas gar Slokas ezeru, Jūrmalā (pastaigas). Notiks divas ekskursijas – viena ilgs no plkst. 9:00 līdz 12:00, otra – no plkst. 14:00 līdz 17:00. Satikšanās pie “Meža mājas”, Ķemeros. Pieteikšanās: 67730078. Ekskursiju vadīs Jānis Ķuze.

Putnu būrīšu gatavošanas darbnīca Ķemeros, pie „Meža mājas”, Jūrmala. Pasākums ilgs no plkst. 12:00 līdz plkst. 14:00. Papildu informācija: 67730078.

Svētdien, 24. aprīlī

Putnu vērošanas ekskursija uz Kaņiera ezeru un Dunduru pļavām, Engures un Tukuma novads (ar autobusu). Satikšanās plkst. 12:00 pie „Meža mājas”, Ķemeros. Pasākums ilgs līdz plkst. 15:00. Pieteikšanās: 67730078. Ekskursiju vadīs Jānis Ķuze.

Putnu vērošana no Kaņiera ezera putnu torņa. No plkst. 10:00 līdz 17:00 šeit būs sastopams ornitologs Viesturs Vintulis, kurš stāstīs par apkārt redzamajiem putniem. Tornis atrodas Kaņiera Riekstu pussalā, jāseko norādei Lapmežciema–Antiņciema ceļa malā. Papildu informācija: 67730078.

Mirklis no putnu vērošanas ekskursijas. Autore V.Caune

Mirklis no putnu vērošanas ekskursijas. Autore V.Caune