„Kurzemes loka” piedāvātais risinājums rada nopietnu risku Ķemeru Nacionālā parka dabas vērtībām

Šobrīd uz apstiprināšanu virzītā elektropārvades tīkla savienojuma „Kurzemes loks” rekonstrukcija un īpaši jaudīgas augstsprieguma līnijas izbūve, kas paredz nopietnus būvniecības darbus Ķemeru nacionālā parka (ĶNP) teritorijā, var negatīvi un neatgriezeniski ietekmēt šīs Eiropas nozīmes aizsargājamās dabas teritorijas dabas vērtības. » Lasīt tālāk

 
 

Sākusies gatavošanās Ķemeru svētkiem 2014

Lai svētki izdotos, tiem ir jāgatavojas laikus. Pirmie darbi tika veikti jau pērnā gada rudenī – Ķemeru svētki ir iekļauti Jūrmalas pilsētas pamatbudžetā ar lielāku finansējumu, nekā citus gadus. Tas ir ļoti apsveicami, ņemot vērā arvien pieaugošo Ķemeru svētku apmeklētāju skaitu un to, ka līdz šim vairākas labas idejas nācās atstāt nerealizētas līdzekļu trūkuma dēļ.

Šobrīd ir uzsākta precīzāka svētku satura plānošana, tādēļ iedzīvotāji ir aicināti piedalīties ar savām vēlmēm un idejām to realizācijai, lai svētkos ienestu ko jaunu un nebijušu. Arī brīvprātīgie dažādu darbu veikšanai tiek laipni lūgti piedalīties, jo Ķemeru svētki pamatā balstās uz vietējo iedzīvotāju entuziasmu un nesavtīgu darbu sabiedrības labā. Dodiet ziņu uz mājas lapas e-pastu, aprakstot savas idejas, vēlmes un intereses un atstājot kontaktinformāciju.

 
 

Slidošana Ķemeru parkā

Ķemeros vairākās vietās, kur ap gadu miju lielās peļķēs peldēja pīles, iestājoties aukstam laikam vietējie jaunieši iekārtojuši slidotavas. Darbdienu pēcpusdienās un brīvdienās visu dienu tajās līdz vēlai tumsai bērni un jaunieši slido un spēlē hokeju. » Lasīt tālāk

 
 

Iedzīvotāju biedrības janvāra tikšanās

Ķemeru iedzīvotāju biedrības kārtējā tikšanās notiks 2014. gada 30. janvārī 18:00, Robežu ielā 14. Uz tikšanos aicināts arī jaunais pašvaldības policists Ķemeros Harijs Dambergs. Visi interesenti ir mīļi gaidīti.

Pirms sapulces ir iespējams tikties ar Iedzīvotāju konsultatīvās padomes pārstāvi no Ķemeriem Ievu Lazdu, iepriekš piezvanot pa tālruni 26577265 un sarunājot tikšanos.

Ja gadījumā nav iespējams ierasties, sev svarīgos jautājumus var pievienot kā komentārus ziņai, sūtīt uz mājas lapas e-pastu (vēlams sūtīt vēlākais pāris stundas pirms sapulces sākuma) vai zvanīt uz iepriekš norādīto tālruni.

 
 

Veiksmīgi noslēgusies iedzīvotāju aptauja Ķemeru nacionālajā parkā

Ir noslēgusies iedzīvotāju aptauja, kas 2013. gada novembrī un decembrī tika veikta Ķemeru nacionālajā parkā ar mērķi noskaidrot vietējo iedzīvotāju attieksmi un viedokļus par dažādiem ar dabas aizsardzību un tūrismu saistītiem jautājumiem. Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija un Ķemeru nacionālā parka fonds saka lielu paldies visiem, kuri atsaucās un piedalījās aptaujā, tādējādi palīdzot mums labāk izprast vietējo iedzīvotāju vajadzības! » Lasīt tālāk
 
 

Bērnudārza “Austras koks” atklāšana

Bērnudārza “Austras koks” atklāšana notiks 4. februārī. 11.00 sāksies pasākums lūgtajiem viesiem, bet no 14.00 līdz 15.00 bērnudārzu varēs apskatīt visi iedzīvotāji.

Inta Černaja

Pirmsskolas izglītības iestādes “Austras koks” vadītāja

 
 

Apmeklētāju apkalpošanas centri – tagad arī Ķemeros un Kauguros

Lai iedzīvotāji varētu ērtāk, tuvāk savai dzīvesvietai, saņemt pašvaldības pakalpojumus, 16. decembrī tika atklāts jauns Apmeklētāju apkalpošanas centrs Ķemeros, Tukuma ielā 30. Janvāra vidū darbu sāks arī Apmeklētāju apkalpošanas centrs Kauguros, Raiņa ielā 110. » Lasīt tālāk