Vēršupīte un Vecslocene atkal plūst brīvāk

Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija turpina iesākto ūdensteču attīrīšanas darbu, lai savas kompetences ietvaros uzlabotu Ķemeru hidroloģiskā režīma situāciju. Darbi tika veikti saskaņā ar SIA „Meliorprojekts” pirms trim gadiem veikto pētījumu par uzplūstošā ūdens novadīšanu un melioratīvā stāvokļa uzlabošanu Ķemeru apkārtnē. » Lasīt tālāk

 
 

Ķemeru iedzīvotāju biedrības oktobra tikšanās rezultāti

Sapulci vadīja M. Stulpiņš, tajā piedalījās 23 dalībnieki. » Lasīt tālāk

 
 

Ķemeros notikušas vairākas zādzības

Nesen saņēmu informāciju no ķemerniekiem par vairākām zādzībām no mājām un dzīvokļiem pēdējo nedēļu laikā. Zagļi izmantojuši gan neaizslēgtas durvis, gan viltību. Pārsvarā aiznestas viegli paņemamas, vieglas mantas – maki, mobilie telefoni.

Tādēļ aicinām ķemerniekus būt piesardzīgiem – neatstāt vērtīgas mantas zagļiem viegli pieejamās vietās, slēgt māju un dzīvokļu durvis un būt piesardzīgiem, ieaicinot savā mājā svešiniekus. Ja nelaime tomēr ir notikusi, noteikti jāsazinās ar valsts policiju – jo vairāk policistiem būs informācijas par zādzībām, jo lielāka iespēja, ka svešas mantas tīkotāji tiks noķerti.

 
 

Iedzīvotāju biedrības sapulce oktobrī

Ķemeru iedzīvotāju biedrības kārtējā tikšanās notiks 25. oktobrī 18.00, Robežu ielā 14.

Visi interesenti ir mīļi gaidīti. Ja gadījumā nav iespējams ierasties, sev svarīgos jautājumus var pievienot kā komentārus ziņai vai arī sūtīt uz mājas lapas e-pastu (vēlams sūtīt vēlākais pāris stundas pirms sapulces sākuma).

 
 

Ķemernieki!!! Asiniet prātu, sameklējiet kompasu un brauciet uz Dobeli.

Laikam   tagad jau grūti  Ķemeros atrast tādu cilvēku, kurš vēl joprojām par orientēšanās sportu uzskata, ka tā ir tikai skriešana pa mežu un vairāk nekas. Kopš 2007. gada, pateicoties Latvijas Orientēšanās federācijas, Jūrmalas pilsētas domes un Ķemeru iedzīvotāju biedrības atbalstam, katru gadu Ķemeros norisinās Taku orientēšanās (turpmāk tekstā “Taku-O”) sacensības, kuras ir kā papildus pasākums tradicionālajiem Ķemeru svētkiem.

Taku-O ir viena no četrām, starptautiski atzītajām orientēšanās sporta disciplīnām, kurā fiziskais spēks un ātrums nav noteicošais, bet gan augstu rezultātu sasniegšanai svarīgi ir ātra un pareiza domāšana, kartes lasīšanas māka un navigācijas precizitātes prasme. Līdz ar to orientēšanās sports ir kļuvis visaptverošs, kas cilvēkiem arī īpašajām vajadzībām dod iespēju kļūt līdz vērtīgam ar citiem un pasākuma laikā jebkurš garāmgājējs redz kā cilvēkiem ar dažādām fiziskajām īpašībām ir vienotas intereses, kas ir kolosāls sociālās integrācijas piemērs, jo Taku-O sacensības parasti norisinās pilsētu parkos un pat ielās.

3. novembrī, Dobelē norisināsies 12. Prāta spēles “ZEMGALE”, kurš ir komplekss pasākums prāta sporta veidos un vingrinājumos, kā arī īpaša programma mācīšanās prasmju attīstīšanai.

Jau otro gadu, šo prāta spēļu programma ir papildināta arī ar Taku-O sacensībām “Dobeles kauss”, kuras vienlaicīgi ir iekļautas arī Prāta spēļu vērtējumā.

Tāpēc ķemernieki tiek aicināti nesēdēt savu māju četrās sienās, bet doties uz Dobeli, lai pārbaudīt sevi gan Prāta spēlēs, gan arī Taku-O sacensībās.

Vairāk informācijas par Prāta spēlēm “ZEMGALE”  šajā saitē un Taku-O sacensību “DOBELES KAUSS” biļetens Nr 1 ir apskatāms šajā saitē

http://tsk-spriditis.lv/uploads/faili/2012g/O%20Taku%20%20Dobele%202012%20biletens%201.pdf

Satiksimies Dobelē!
Jānis Bergs
 
 

Iedzīvotāju biedrības septembra sapulces rezultāti

Uz tikšanos bija ieradušies vairāk nekā 20 ķemernieki un to vadīja M. Stulpiņš. Tika pārrunāti vairāki jaunumi Ķemeru un Jūrmalas sakarā: » Lasīt tālāk

 
 

Ūdenim jāplūst savās dabiskajās vietās

Pārskats par sanāksmēm ar tajās būtiskākajiem uzdotajiem jautājumiem un atbildēm uz tiem.

2012. gada jūnijā un jūlijā notikušas četras iedzīvotāju sanāksmes, kuras rīkoja Dabas aizsardzības pārvaldes Pierīgas reģionālā administrācija, lai informētu iedzīvotājus par izpētes darbiem un paredzēto trīs dabas teritoriju atjaunošanu LIFE+ projekta HYDROPLAN ietvaros.

Sanāksmju laikā iedzīvotāji izteica bažas par esošo gruntsūdens līmenī apdzīvotajās teritorijās un uzdeva jautājumus par projektu. » Lasīt tālāk

 
 

Eiropas Putnu vērošanas dienas Ķemeru nacionālajā parkā

6. un 7. oktobrī Latvijas Ornitoloģijas biedrība, CEMEX un Dabas aizsardzības pārvalde aicina dabas draugus piedalīties Eiropas putnu vērošanas dienās – EuroBirdwatch12.

BirdLife International partneri no 40 Eiropas un Centrālāzijas valstīm aicina cilvēkus vērot putnus un uzklausīt interesantus faktus par putnu migrāciju un draudiem, kas tos sagaida ceļojuma laikā. Šoruden ir sarūpēti 20 bezmaksas pasākumi – 16 putnu vērošanas ekskursijas un 4 putnu barotavu veidošanas darbnīcas, tostarp Ķemeru nacionālajā parkā. » Lasīt tālāk

 
 

Flamenko mūzikas vakars ar grupu “Romiros”

Aicinām 05. oktobrī plkst. 20:30 uz spāņu & flamenko mūzikas vakaru ar grupu „Romiros”. » Lasīt tālāk